אחת האטרקציות הבולטות כיום עבור חתונות היא כמובן צילום מגנטים. רגע לפני שאתם מזמינים צלם שיתעד את האירוע שלכם ויכין מגנטים לכל האורחים, כדאי שתדעו מה משפיע על העלויות של צילום מגנטים ומה יכול להוזיל את המחיר.

קרדיט תמונה: edstudio

סוג וגודל המגנט

מגנטים מגיעים במגוון סוגים וגדלים כאשר ההבדלים המשמעותיים הם בדרך כלל בגודל המגנט. ניתן לבחור במגנט סטנדרטי שגודלו הוא 7.5X10 או במגנט גדול יותר המכונה פולוארויד שגודלו הוא 10X12.

כמות אנשי הצוות

חשוב להבין האם הצלם מגיע לבד או לחילופין מביא איתו איש צוות נוסף שאחראי על חיתוך והכנת המגנטים במהלך האירוע. לרוב ההעדפה היא כמובן לשני אנשי צוות ומומלץ לא להתפשר על כך מאחר והשאיפה היא שהצלם יהיה כמה שיותר נוכח ברחבה או קבלת הפנים ויתפנה אך ורק לצילום האורחים.

כמות המגנטים שהצלם ידפיס

אצל רוב צלמי המגנטים תוכלו לבחור בין כמות מוגבלת של מגנטים לבין מגנטים ללא הגבלת כמות. כאשר מגבילים את הכמות, נהוג לבחור במספר אשר נע בדרך כלל בין 300 ל-500 מגנטים. חשוב לציין שהכוונה היא כמובן לכמות המגנטים שמודפסים פיזית ולא כמות התמונות שהצלם מצלם במהלך הערב. לדוגמא, תמונה אחת אשר תודפס ב-5 עותקים שונים, נחשבת ל-5 מגנטים שירדו מהכמות שהוזמנה.

מועד החתונה

במידה ומדובר בחתונה בקיץ בשיא עונת החתונות, ייתכן והמחיר יהיה גבוה יותר מאשר המחיר בחודשי החורף. לעיתים יש שינוי במחירים בין חתונות שישי צהריים לבין חתונות רגילות אשר מתקיימות בשעות הערב. לעיתים המחיר משתנה גם בשל היום בשבוע בו נערכת החתונה וימי חמישי עשויים להיות יקרים יותר מאשר שאר ימי השבוע.

משך הזמן בו נמצא הצלם באירוע

כאשר מזמינים צלם מגנטים לחתונה כדאי כמובן לסכם איתו על השעות שבהן הוא מצלם את האירוע שלכם. הרוב הגדול של הצלמים מגיע לצלם במשך 5 שעות כאשר ההגעה היא בתחילת קבלת הפנים (איזור השעה 19:00) עד סביבות השעה 12:00. במידה ותרצו שצלם המגנטים יגיע למשך זמן ארוך יותר, תצטרכו להוסיף כמה מאות שקלים.

תוספות מיוחדות במסגרת החבילה

האם הצלם מציע במסגרת חבילת המגנטים גם הגדלות? האם אתם מקבלים חלק מהתמונות על בלוקים? ייתכן והוא אפילו מביא איתו תאורה מיוחדת כמו רינגלייט (עיגול תאורה שמעיר את המצולם בצורה יפה ואחידה). חשוב לשאול מה בדיוק אתם מקבלים והאם תוספות אלו מייקרות את העלות או כלולות במחיר.

מיקום האולם או גן האירועים

אם האולם שלכם ממוקם במרחק רב מהאיזור בו מתגורר צלם המגנטים, ייתכן ותידרשו לשלם עלות נוספות של כמה מאות שקלים בשל עלויות הנסיעה והדלק.