בימינו כל התקשורת עברה לטלפונים הניידים ולווטסאפ. כמעט אף אחד כבר לא שולח מכתבים, ושניים מכל שלושה ילדים שתעצרו ברחוב לא יידע מה זה "בול".

אחד המחוזות היחידים שנותרו עדיין תמימים, ודרכם נוכל להיזכר ולהתרפק על זיכרונות העבר, בהם הקדשנו מחשבה בבחירה של הזמנות, מעטפות וכן הלאההוא מחוזות הילדות. יום הולדת של הילדה או הילד יכולים לשמש עבורנו חלון נוסטלגי לשנות ה-90 ואחורה.

אנו לא חושבים על זה ביום יום, בגלל שאנו נמצאים כל הזמן בתקשורת אינסופית דרך המכשירים הניידיםאבל לילדות וילדים (לפחות לרובם) – אין עדיין מכשירים כאלה. יום הולדת היא הזדמנות נדירה, בין היחידות, שנוכל להדגים לילדינו כיצד משתמשים במדיום של הזמנה כתובה או מכתב.

ההתרגשות שבשליחת הזמנה ובקבלת הזמנה אישית

הזמנה ליום הולדת היא מקום נוסף עבור הילדה או הילד להשקיע מחשבה ביום ההולדת שלהם, ולבחור הזמנה בהתאם לטעמם האישי. לאחר בחירת המעטפה, ניתן לתרגל כתיבת ההזמנה בכתב יד.

כתיבה על הזמנה מעוצבת בכתב ידם של הילדים זוכה לשני יתרונות עצומים. ראשית, התהליך ייתן הן למזמינים והן למוזמנים תחושה של קירבה אישית, של השקעה, שמישהו הקדיש עבורם מחשבה.

שנית, זוהי הזדמנות חינוכית עבורכם, ההורים, להציג בפני הילד את המדיום של מכתב. תוכלו אף להעצים את החוויה ולשלוח אותה בדואר. ילדים רבים יזכרו את שליחת ההזמנה דרך התיבה המסתורית המוצבת ברחוב כאחת החוויות העיקריות של היום ההולדת.

גם בצד השני, מקבלי ההזמנה יחוו התרגשות עצומה. תארו לעצמכם אתכם, כילדים, מקבלים מכתב ששמכם מתנוסס על המעטפה. זוהי חוויית ילדות שקיימת פחות ופחות, ויום הולדת הוא הזדמנות להעניק אותה לילדים. כך המוזמנים יבואו מראש עם התרגשות וציפייה ליום ההולדת, ובעצם מעשה ההזמנה כבר עשיתם חצי מהאירוע.

עיצוב אישי

כיום ישנו מגוון אינסופי של הזמנות, וניתן לקבל השראה מהמגוון המוצג באינטרנט וברשתות החברתיות. מומלץ מאוד להציג בפני הילדה או הילד את האפשרויות השונות, ליצור שיח סביב המאפיינים השונים של כל הזמנהולבסוף להשאיר את הבחירה בידיהם.

תחושת העצמאות שבבחירת ההזמנה תעניק לילדים תחושה של אחריות על מסיבת יום ההולדת של עצמם, ותעצים את החוויה שלהם.

חיסכון היא לא מילה גסה

כל מה שדובר עד עתהיכול להיות ממומש במחירים זולים מאוד. עבור הילדים, היוקרה נקנית בקבלת העצמאות שבבחירה, בחוויית השליחה של ההזמנה, ובהשקעה האישית עבור כל חברה וחבר. ואולי גם לנו, המבוגרים, יש מה ללמוד מהילדים על הדברים הפשוטים והיפים, שיכולים להיות זולים במחיראך יקרים מפז באיכות.