הרבה מאוד אירועים בישראל לא מסתפקים רק בתקליטן או די ג'יי ומחליטים להשקיע מאמץ נוסף ולהביא לאירוע זמר או זמרת ידועה שהופכים את האירוע כבר למופע ולאטרקציה מיוחדת עבור האורחים.

אין כמעט אמן ידוע היום שלא מופיע באירועים, חתונות, בר מצוות וכד'. החל מאמנים צעירים שבתחילת דרכם ועד לאמנים הידועים והגדולים ביותר כולל שלמה ארצי ועידן רייכל וכיום הופעה באירוע היא בהחלט חלק מהתנהלות של כל אמן בישראל.

עולם התרבות בישראל הוא כידוע לא מספיק כלכלי עבור כלל האמנים בישראל. אז נכון, מצד אחד אם תבדקו באתרי תרבות ובידור כמו אתר "קצת תרבות" למשל ואחרים, תמצאו הופעות רבות של אמנים ברחבי הארץ, אך מצד שני, ללא ההופעות באירועים, האמנים הגדולים לא יכולים להרוויח באמת.

התוצאה של הדבר היא שוק שלם של זמרים, אמרגנים ואנשי תעשייה שמתעסקים ומתמחים רק בנתח שוק הזה ומשקיעים את מיטב מאמציהם בשיווק ולתחום זה בלבד ומי שמרוויח מזה בסופו של דבר, הם הלקוחות.

אז כמה זה עולה?

למרות שמדובר בשוק מאוד פעיל, צריך לדעת שהופעה של אמן יודע באירוע היא לא דבר זול. ההיפך הוא הנכון. מדובר בהוצאה של עשרות אלפי שקלים ולעיתים אף של מאות אלפי שקלים. מדי שנה, מתפרסמות בעיתונות מחירים של זמרים לחתונות ושם ניתן לראות את הסכומים האסטרונומיים.

כך למשל, אם תרצו להביא את אייל גולן לחתונה, תצטרכו להיפרד מסכום של קרוב ל-100 אלף ₪, עומר אדם יעלה לכם בסביבות ה-80 אלף ₪ וכך גם שרית חדד ואתניקס.

כמה זמן נמשכת הופעה ממוצעת של אמן באירוע ומה כלול במחיר?

לפי הבדיקה שעשינו, זמן ההופעה הממוצע של הופעת אמן מפורסם באירוע או חתונה הוא בין 45 דקות לשעה. התמחור אמנם שונה בין אמן לאמן אך באופן כללי, המחיר בדרך כלל כבר כולל את הנגנים וזמרי ליווי אך לא תמיד כולל את ההגברה. דבר זה משתנה מאמן לאמן.

כבר לא רק מוזיקה ים תיכונית

אם פעם הופעות של אמנים באירועים, היו רק נחלתן של אמנים מעולם המוזיקה הים תיכונית, היום זה כבר סיפור אחר לגמרי. היום תוכלו למצוא אמנים ממגוון הסגנונות המוזיקליים ואמנים כמו משינה, מוקי, חנן בן ארי, עידן רייכל ועוד רבים אחרים, שמופיעים בכל סוגי האירועים.

האם זה כדאי?

ובכן, בסופו של דבר, הכל שאלה של תקציב. במידה והתקציב שלכם מאפשר זאת, הופעה של אמן ידוע בהחלט תשדרג את האירוע שלכם לרמה אחרת לגמרי. מדובר בחוויה עצומה עבור האורחים שבאים לאירוע ומקבלים הופעה פרטית של אמן ידוע.

מצד שני, מדובר בהוצאה לא קטנה ואם אתם צריכים את התקציב שיתחלק לעוד ספקים ונותני שירות לאירוע שלכם כמו אולם, קייטרינג, דיג'יי, עמדות צילום וכד', כדאי שתחשבו טוב האם יש לכם אפשרות לשלב זאת גם באירוע שלכם.